Dr. Meltem İDİĞ ÇAMUROĞLU – Klinik Psikolog

Dr. Meltem İDİĞ ÇAMUROĞLU – Klinik Psikolog

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümde tamamlamış, Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünden uzmanlık derecesini almış, doktorasını da İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünde tamamlamıştır.

Uzun yıllar özel eğitim kurumlarında psikolojik danışmanlık yapan Meltem İdiğ-Çamuroğlu, daha sonra, çeşitli sivil toplum örgütlerinde psikoterapist ve değerlendirme uzmanı olarak çalışmıştır.

İsrail’de Gestalt, Danimarka’da Art Terapi eğitimleri almış ve İstanbul’da bu eğitimlerin başlamasında ve yaygınlaştırılmasında öncülük etmiştir. Çok uluslu şirketlerde reorganizasyon çalışmalarına katılmış, grup çalışmaları ve eğitim seminerleri yönetmiştir.

Halen işletmelerde psikolojik taciz, kadın yöneticiler için kişisel gelişim konularında eğitimler vermektedir. Yıllardır bireysel, aile ve grup psikoterapisti olarak çalışan Meltem İdiğ- Çamuroğlu, aynı zamanda genç terapistlere süpervizyon vermektedir.

 

DR. MELTEM İDİĞ ÇAMUROĞLU’NUN ÇALIŞMA ALANLARI

 

ERGEN (12 – 20 YAŞ) YETİŞKİN (21 – 65 YAŞ)
 DEPRESYON  AİLE – EVLİLİK DANIŞMANLIĞI
 SAÇ VE KİRPİK KOPARMA (TRİKOTİLLOMANİ)  AİLE – EVLİLİK TERAPİSİ
 ÇİFT TERAPİSİ
 ANNE – BEBEK TERAPİSİ
 DEPRESYON
 HAMİLELİKTE DOĞUM SONRASI EBEVEYNLİK DANIŞMANLIĞI
 İNTİHAR
 KAYIP
 KENDİNE ZARAR VERME DAVRANIŞI
 KİŞİLİK BOZUKLUKLARI
 MOBBİNG – İŞYERİNDE PSİKOLOJİK TACİZ
 PANİK BOZUKLUK
 SAÇ VE KİRPİK KOPARMA (TRİKOTİLLOMANİ)
 TRAVMA
 VAJİNİSMUS
 YAS
 YAYGIN ANKSİYETE BOZUKLUĞU
 YETİŞKİNLERDE İLİŞKİ DANIŞMANLIĞI

 

 

 

 

 

YAYINLANMIŞ KİTAP / KİTAP BÖLÜMLERİ VE BİLİMSEL YAYINLAR

  1. Psikolojik Taciz, İşyerindeki Kabus: Nobel Yayınları, Ankara 2009.
  1. Minibaş-Poussard, J. ve İdiğ-Çamuroğlu, M. “Mükemmeliyetçilik ve aciliyet kültüründe patolojik bir iletişim şekli: Psikolojik Taciz”. Kurum-İnsan-İletişim, Banu Karsak (Ed), BETA, 2014 (Basıma hazırlanıyor).
  1. Minibaş-Poussard, J.; İdiğ-Çamuroğlu, M. ve Bastounis, M. “Mobbing and outcomes: The moderating role of perceived stress”. IAREP / SABE / ICABEEP Conference, Exeter, 2011.
  1. Minibaş-Poussard, J. ve İdiğ-Çamuroğlu, M. “Workplace aggression in banking sector”. International Association for Research in Economic Psychology, XXXII Annual Colloquium, Ljubljana, 2007.
  1. Minibaş-Poussard, J. ve İdiğ-Çamuroğlu, M. “İşyerinde Psikolojik Taciz”. Endüstriyel Klinik Psikoloji ve İnsan Kaynakları Yönetimi, Tarık Solmuş (Ed.), Beta, 2007, s. 325-346

Diğer Ekip Arkadaşlarımız